Asset Publisher Asset Publisher

POŁOŻENIE

Nadleśnictwo Czarna Białostocka jest jednym z 31 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa podlaskiego, powiatu białostockiego, sokólskiego, na terenie miast: Sokółka, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Suchowola, Kuźnica Białostocka, Korycin, Janów. Swym zasięgiem obejmuje dziewięć gmin.

Położenie administracyjne Nadleśnictwa Czarna Białostocka:

Województwo podlaskie
Powiat białostocki i sokólski
Gminy:
♦            Czarna Białostocka
♦            Wasilków
♦            Sokółka
♦            Kuźnica
♦            Sidra
♦            Nowy Dwór
♦            Dąbrowa Białostocka
♦            Janów
♦            Suchowola
♦            Korycin
 
Większe miasta i miejscowości:
♦            Sokółka
♦            Czarna Białostocka
♦            Dąbrowa Białostocka
♦            Suchowola
♦            Kuźnica Białostocka
♦            Korycin
♦            Janów
         
 
Położenie geograficzne:
Nadleśnictwo Czarna Białostocka położone jest miedzy 22º56' a 23º44' długości geograficznej wschodniej oraz miedzy 53º13' a 53º43' szerokości geograficznej północnej.
 

   


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

IV Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom.

IV Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom.

9 czerwca spotkaliśmy się w Prywatnej Szkole Podstawowej Informatyczno – Językowej, z dziećmi z klas 0-III, by czytać razem książki.

Już po raz kolejny leśnicy z naszego Nadleśnictwa, włączyli się w akcję Białostockiego Czytania Dzieciom. Tym razem odwiedziliśmy Prywatna Szkołę Podstawową Informatyczno- Językową w Białymstoku. Na spotkaniu czytaliśmy „Opowiadajki Dzieci Dzieciom", opowiadania i bajki przygotowane w ramach konkursu literacko-plastycznego pamięci Simony Kossak. Autorami opowieści są dzieci, laureaci konkursu z roku 2014. Tym bardziej nasi młodzi słuchacze byli zaciekawieni treścią czytanych opowiadań i historii jakie zostały zawarte w książce. Przeczytaliśmy też kilka wierszy z książki „Las uczy nas" Tadeusza Goleckiego. To spotkanie pozwoliło również, aby zaprezentować pracę leśników, oraz opowiedzieć o zwierzętach żyjących w lesie. Mamy nadzieję, że takie spotkania zachęcą dzieci, nie tylko do rodzinnego czytania, ale i pisania swoich bajek i opowiadań, jak również do spacerów do lasu.