Wydawca treści
SCHEMAT ORGANIZACYJNY NADLEŚNICTWA CZARNA BIAŁOSTOCKA
Legenda:
Symbol komórki organizacyjnej np. ZG - pierwsza litera (Z) oznacza podporządkowanie służbowe Zastępcy Nadleśniczego, druga litera (G) oznacza symbol komórki organizacyjnej - w tym przypadku Działu Gospodarki Leśnej. Cyfra przy symbolu oznacza ilość etatów.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Czarna Białostocka Kieruje całokształtem działalności nadleśnictwa i ponosi odpowiedzialność, reprezentuje nadleśnictwo na zewnątrz.
Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Czarna Białostocka kieruje działem gospodarki leśnej w nadleśnictwie, pracą leśniczych, nadzoruje całokształt działalności leśnej w zakresie urządzania lasu, zagospodarowania i ochrony lasu, ochrony p.poż i łowiectwa, utrzymania i powiększania zasobów leśnych, pozyskiwania drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego i edukacji, odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie. Kieruje całokształtem spraw w zakresie obrotu drewnem.
Główny księgowy nadleśnictwa kieruje działem finansowo-księgowym, wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów , planowania finansowo-księgowego, analiz, sprawozdawczości, organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną dokumentów finansowo-księgowych. Rozliczanie działalności gospodarczej i administracyjnej,terminowe egzekwowanie wszelkich nalezności i regulowanie zobowiązań, umundurowanie, pkzp.
Inżynier Nadzoru kontrola wewnętrzna w nadleśnictwie .
Sekretarz Nadleśnictwa prowadzi całokształt spraw związanych z pełną obsługa administracyjną nadleśnictwa, prowadzenie spraw inwestycyjno-remontowych, gospodarki mieszkaniowej, transportu, zamówień publicznych. Projekt "zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych". BHP, archiwum.
Stanowisko ds. pracowniczych prowadzi sprawy pracownicze i socjalne, wnioski emerytalne, zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.
Stanowisko ds. Edukacji Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z edukacją leśną i promocją, obsługa strony internetowej i BIP - administrator, prowadzi bibliotekę nadleśnictwa. Pełni funkcję rzecznika prasowego nadleśnictwa.
Straż Leśna kieruje posterunkiem. Ochrona przed szkodnictwem leśnym,ochrona mienia. Informacje niejawne. Prowadzi tajną kancelarię.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Szlak Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej
Szlak Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej
Szlak Powstania Styczniowego Puszczy Knyszyńskiej przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwa Czarna Białostocka, Supraśl, Żednia i Waliły. Prowadzi on przez miejsca związane z dramatycznymi wydarzeniami Powstania Styczniowego nie omijając jednak też tych związanych z innymi epokami.
Powstanie Styczniowe 1863 roku, podobnie jak wiele innych wydarzeń w naszej historii, związane jest w ogromnej mierze z obszarami leśnymi. Nie poddając się tak łatwo naporowi cywilizacji i zmianom jakie ona niesie lasy stały się swoistą skarbnicą pamiątek dawno minionych wydarzeń, które przechowały do naszych czasów.
Szlak Powstania Styczniowego Puszczy Knyszyńskiej przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwa Czarna Białostocka, Supraśl, Żednia i Waliły. Prowadzi on przez miejsca związane z dramatycznymi wydarzeniami Powstania Styczniowego nie omijając jednak też tych związanych z innymi epokami.
Na trasie znajdują się pola bitew, powstańcze mogiły, pomniki oraz cmentarz wojenny żołnierzy poległych w 1831 roku pod Sokołdą, ekspozycja historii Puszczy Knyszyńskiej oraz Leśna Galeria Rzeźby poświęcona Powstańcom 1863 roku. Na trasie ścieżki znajduje się m.in. wieża widokowa, kładka przez bagna, wiaty i zadaszenia oraz tablice informacyjne.
Opis punktów na ścieżce (MAPA W ZAŁĄCZNIKU):
- Czarna Białostocka – historia i współczesność puszczańskiej kolejki
- Rezerwat Taboły – Góra Powstańców
- Rezerwat Budzisk – miejsce powstańczego obozu
- Kopna Góra – dwie powstańcze historie – cmentarz wojenny 1831 roku – ekspozycja historyczna – arboretum – wiata rekreacyj
- Miejsce straceń – Leśna Galeria Rzeźby 1863
- Góra św. Jana – powstańcza mogiła, wieża widokowa
- Królowy Most – powstańczy punkt zborny w kaplicy św. Anny – Napoleoński Trakt
- Wieś Popówka – tragiczny rok 1943
- Bitwa pod Piereciosami – powstańcza mogiła
- Zbiornik wodny Wyżary – wiata rekreacyjna
Zapraszamy do pobierania aplikacji mobilnej, dzięki której będą Państwo mogli Podążać Szlakiem Powstania Styczniowego zagubionym w dziewiczych lasach Puszczy Knyszyńskiej, poznać losy powstańców, którzy w puszczańskich lasach szukali swojej drogi do wolnej ojczyzny. Aplikacja działa na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Adnroid. Jest to mobilny przewodnik prowadzący po ścieżce Szlakiem Powstania Styczniowego Puszczy Knyszyńskiej. Przy pierwszym uruchomieniu nastąpi pobranie aktualnych informacji o ścieżce oraz znajdujących się na niej punktach (min. kilkanaście MB). Dzięki temu podczas korzystania z aplikacji nie będzie potrzebne połączenie z internetem.
Mapa Szlaku Powstania Styczniowego w Puszczy Knyszyńskiej na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android do pobrania, hasło do wyszukiwania: "szlak powstania". |
Ścieżka przeznaczona jest dla turystyki pieszej i rowerowej.
Jej długość wynosi 71km.
Można ją pokonać w całości w ciągu kilku dni jak też odwiedzić tylko wybrane, interesujące turystę fragmenty lub punkty.