Wydawca treści
SPRZEDAŻ SADZONEK
Gospodarstwo Nasienno - Szkółkarskie produkuje sadzonki na potrzeby własne, a także do sprzedaży detalicznej. Hodujemy przede wszystkim sadzonki gatunków leśnych, ale w naszej leśnej ofercie szkółkarskiej znajdują się także sadzonki krzewów ozdobnych.
Gwarancją najwyższej jakości sadzonek są nasiona wyselekcjonowane z własnej bazy nasiennej oraz sprawdzone technologie produkcji.
Sprzedaż sadzonek w dni robocze w godzinach 9.00-14.00. Przed planowanym zakupem w sprawie dostępności i zakupu sadzonek prosimy kontaktować się z leśniczym szkółkarzem:
Lech Chwaszczewski: tel.: 603 594 115
Najnowsze aktualności
CODZIENNIE ZBIERAMY REKLAMÓWKI ŚMIECI!
CODZIENNIE ZBIERAMY REKLAMÓWKI ŚMIECI!
Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w akcji
"365 reklamówek śmieci"
Akcja to nie tylko konkretny efekt ekologiczny – zebranie śmieci z miejsc cennych pod względem przyrodniczym, turystycznym czy rekreacyjnym, ale także z miejsc mijanych codziennie - parków i zieleńców.
Każdy może zebrać choć jedną reklamówkę śmieci i wpisać ją do licznika na www.365reklamoweksmieci.pl.
Dla osób z terenu Nadleśnictwa Czarna Białostocka, które zbiorą największą ilość reklamówek przygotowaliśmy cenne nagrody!
Tytułowa reklamówka jest jedną z najgorszych plag ekologicznych. Rocznie na świecie produkuje się i wprowadza w obieg prawie 1 bilion plastikowych jednorazówek i reklamówek. Po wykorzystaniu powstaje z nich ok. 18 milionów ton odpadów. A jak długo używamy jedną reklamówkę? Średnio tylko 25 minut! Potem wyrzucamy.
Także znamienne jest to, iż nasza jednorazówka - reklamówka swoją nazwę zawdzięcza reklamie. Czyż w naszych wyborach konsumenckich właśnie reklama, promocja, marketing nie skłaniają nas do postaw i wyborów budujących coraz większą górę, śmieci.
Dlatego akcja "365 reklamówek śmieci" jest okazją do promowania postawy EKO-KONSUMENTA, do mówienia o recyklingu i segregacji odpadów opakowaniowych
***
W Polsce na wysypiska trafia aż 70% śmieci. W Niemczech, Holandii czy Szwecji - tylko 1%. Czas na zmiany. Polacy też potrafią zmienić swoje nawyki i dostrzec, że im mniej opakowania na produkcie tym lepiej! Jak się tym zainteresować? Choć raz przyjrzeć się śmeciom krytycznym okiem. Są niepotrzebne? Więc dlaczego JEST ICH TAK DUŻO?!
Rocznie po przeciętnym Europejczyku pozostaje ok. 502 kilogramów śmieci. Tylko 38 proc. z nich trafia na wysypisko. Reszta jest spalana, poddawana recyklingowi lub kompostowana. W Polsce na wysypiska trafia aż 70% śmieci, a każdy z nas rocznie "produkuje" ok. 315 kilogramów różnych odpadów.
Recykling, czyli procesy, w których odpady przetwarzane są na nowe produkty to jeden z najlepszych sposobów gospodarki odpadami, ponieważ pozwala używać tych samych materiałów wielokrotnie. Ale recykling wymaga zmiany nawyków - wymaga odpowiedzialnej segregacji odpadów. Bardzo często, zwłaszcza w gospodarstwach domowych i miejscach publicznych segregacja dotyczy zużytych opakowań. Dzięki temu naprawdę oszczędzamy zasoby przyrody i energię, a przede wszystkim zmniejszamy ilość odpadów wywożonych na wysypiska śmieci.